identyfikacja wizualna

Artykuł dot. tematyki:
Tworzenie logo, logo firmy, projektowanie logo, budowanie logo firmy...Przedstawiciel firmy w terenie, czyli skuteczne LOGO FIRMY

Logo fitmy jest podstawowym symbolem firmy, reprezentując ją i dając pierwsze wrażenie spełnia równocześnie dwie funkcje: informacyjną i marketingową. Logo jest podstawą do budowania wizerunku, tożsamości, spójnej identyfikacji wizualnej firmy czy jego systemu. Od Logo firmy wszystko się zaczyna. Będąc właścicielem własnego, unikalnego logo, budzisz w klientach zaufanie, zyskujesz ich uznanie i renomę na rynku a przy tym także indywidualny charakter firmy, który wyróżni cię spośród konkurencji i utożsami się z profilem działań przedsiębiorstwa.Logo firmy

jest znakiem graficznym pełniącym role marketingową i informacyjną jednocześnie, poprzez skrótową, aczkolwiek łatwą do zapamiętania symbolikę. Stosując logo firmowe na kalendarzu trójdzielnym ściennym, w odniesieniudo reprezentanta naszej działalności zastępujemy jedno pojęcie innym, krótszym, bardziej wyraźnym lub mniej abstrakcyjnym. Znak ten działa na inny obszar naszej podświadomości, odnosi się do innego systemu znaczeń niż do tego oczywistego. Przykładowo "sowa" jest nie tylko gatunkiem ptaka a, ale reprezentuje sobą wiedzę, edukację i mądrość. Sam symbol jest znakiem umownym, który tak naprawdę w różnych społeczeństwach, może mieć różne znaczenie, dlatego warto skrupulatnie zinterpretować profil firmy i cele, jakie chcemy osiągnąć, a później zastanowić sie nad odpowiednim symbolem.


Nie posiadanie logo firmy ma duże konsekwencje dla firmy..

Oczywiście mówię tutaj w kontekście śmierci rynkowej. Bez logo, przedsiębiorstwo lub dany towar nie identyfikuje się z potencjalnymi klientami, nie posiada własnej tożsamości, a także ma trudności z zaistnieniem na rynku. Funkcjonowanie bez

graficznego znaku (logo firmy)

jest nieefektywne, prowadzi do utraty klientów, zaprzestanie udziałów kontrahentów, a w efekcie końcowym do utraty rozpoznawalności. Identyfikowanie znaku z firmą, jest efektem skrótowego myślenia społeczeństwa, poprzez uruchomienie innych bodźców w momencie zauważenia logo firmy, w późniejszym efekcie przy kolejnym spotkaniu jesteśmy wstanie określić branżę, profil lub nazwę firmy. Oczywiście taki efekt jest marzeniem każdego właściciela przedsiębiorstwa czy marki, jednakże, wbrew pozorom wcale nie wymaga dużych zabiegów marketingowych czy nakładów finansowych. Dobrze zinterpretowane i przygotowane pod kalendarze książkowe tygodniowe samo pracuje na siebie, nie wymaga naszych dalszych interwencji.

Zadania jakie stroją przed logo firmy?

Ta formalność polega na byciu schematycznym, ale starannie opracowanym w formie rysunku, symbolem. W jego skład mogą wchodzić: tylko z logotypu (stylizacji literowej), tylko z elementu graficznego będącego symbolem lub też zawierać połączenie obu tych rzeczy.

Logo firmy

ma być przede wszystkim czytelne i łatwo rozpoznawalne, i dlatego powinno mieć niezbyt skomplikowane kształty oraz niewielką ilość kolorów. Oprócz wersji podstawowej logo powinno mieć również wersje: pionową (lub poziomą), konturową (obrysową), monochromatyczną (do druku półtonami jednej farby), oraz całotonalną (np. do druku farbą złotą w postaci apli).

Zatem, głównym

zadaniem logo firmy

jest nakierowanie osoby na symbolizowany przedmiot lub firmę. Przyciągniecie uwagi odbiorców oryginalna, intrygująca formą graficzną wywiązuje siatkę powiązań emocjonalnych, w efekcie skutkującą połączeniem zapamiętanego obrazu z symbolizowanym przedmiotem.

Projekt logo zawsze nawiązuje w pewnym

stopniu do tematyki, może być kombinacja liter, czy charakterystycznymi dla danego podmiotu elementami graficznymi. Jednocześnie logo może reprezentować jakąś ideę, jednak nawet w tej gamie frywolności, należy zachować pewne normy i pamiętać, że LOGO zawsze powinno podkreślać i podsumowywać wizerunek prezentowanego tematu. Powinno u odbiorcy wywoływać odpowiednie skojarzenie oraz nastrój, oczywiście ideałem byłoby, aby dodatkowo wzbudzało pożądane reakcje - czyli zakup produktu.

Polecany artykuł: Warto poczytać o tanim kalendarzu na www.iveno.pl/kalendarze-ksiazkowe-dziennePROJEKTOWANIE LOGO FIRMY Dobre projekty logo to podstawa wizerunku firmy. Skuteczne projektowanie logotypu, logo to proces, na który składa się wiele pojedynczych zabiegów, które końcowo mają dać ponadczasowe logo firmy.


powrÓt do listy ARTYKUŁÓW
› identyfikacja wizualna firm

praca praca praca praca praca praca praca praca praca praca praca pracaidentyfikacja wizualna, tworzenie logo
identyfikacja wizualna

Skuteczny i dobry projekt logo potrafi zapaść szybko w pamięci odbiorcy. Specjalista w tworzeniu projektów logo Studio Whiteart ma wiele do powiedzenia na ten temat, poczytaj na ich stronie internetowej. Trzeba pamiętać, że dobrze zaprojektowane logo daje klientom poczucie profesjonalizmu i rzetelności. Ponadto sprawia, że firma i jej produkty stają się znane i nabierają zaufania.