identyfikacja wizualna

Artykuł dot. tematyki:
Solidne projekty logo, projektowanie logotypów, tworzenie logotypu, dobry logotyp firmy...Wyjaśnienie podstawowych pojęć – logo firmy, logotyp, projekty logo firmy, projektowanie logo...

Logo firmy to symbol lub znak identyfikacyjny, który niekoniecznie bezpośrednio przekazuje różne informacje o przedsiębiorstwie. Może to być imię i nazwisko właściciela firmy, rodzaj działalności lub charakterystyczny produkt. Projekt logo, czy też samo logo firmy stanowi pewnego rodzaju medium, tworzy niewidzialną nić porozumienia między firmą a klientem. Służy więc do komunikacji. Przemyślane i dobrze zaprojektowane logo może budować markę i tożsamość korporacyjną, co daje jej psychologiczną przewagę nad konkurencją. Logo jest podstawą działalności firmy, definiuje i symbolizuje jej ducha. Pojęcie „logo firmy” często stosowane jest zamiennie z pojęciem „logotyp firmy”.
Projektowanie logo firmy,
4 podstawowe typy logo..

Oba pojęcia nieodłącznie wiążą się natomiast z tematem projektowanie logo. Projekt logo firmy, a tym samym cały system identyfikacji wizualnej (ksiega CI) to niezwykle często wpisywane frazy w okienka wyszukiwarek.

Każdy właściciel firmy chciałby, aby jego logo było wykonane profesjonalnie i mogło stać się wizytówką przedsiębiorstwa. Mimo ogromnej różnorodności logotypów, każdy z nich ma podobną formę. Można wyróżnić ich cztery odrębne kategorie.

Projekty logo mogą być zbudowane wyłącznie

z tekstu, słów i liter, mogą być symboliczne, graficzne lub poglądowe. Te cztery typy są dość proste do rozpoznania i klasyfikacji. Każdy typ logo firmy ma swoje zalety i korzyści oraz ograniczenia i wady, szczególnie jak zestawi się to z tematem szerszym, czyli identyfikacja wizualna firmy. Niektóre rodzaje logotypów są bardziej odpowiednie dla niektórych segmentów rynku lub rodzajów biznesu, niż inne. Jeśli

znasz różne rodzaje logo, ich zalety

i słabe strony, możesz podjąć świadomą decyzję, który typ będzie najbardziej odpowiedni dla twoich potrzeb. Projekt logo słownego jest niezwykle prosty i automatycznie promuje nazwę firmy. Pozbawione ozdobników, ilustracji, wizualizacji i grafik okazuje się jednak najbardziej trudnym do zaprojektowania. Projekt logo symboliczne może łączyć w sobie grafikę i tekst, i może być później stosowane oddzielnie. Logo firmy graficzne jest najbardziej atrakcyjne wizualnie, natomiast logo poglądowe może być rysunkiem lub poglądową reprezentacją niektórych funkcji firmy lub jej produktów. Tego typu logo może przedstawiać nazwę firmy, pomysł na biznes lub firmową maskotkę.

 

Projekt logo jako wynik pracy profesjonalisty

Aby stworzyć projekt logo firmy trzeba wykazać się ogromną wiedzą, umiejętnościami i kreatywnością, projektowanie logo oraz katalogów reklamowych czy broszur zwykle powierza się profesjonalnym firmom, które projekty logotypu tworzą na co dzień.

Wybór firmy, która podejmie się projektowania logotypu naszej firmy powinien być przemyślany. Istotne jest, aby wybrać usługodawcę, którego cechuje kreatywność, zdolność do twórczego myślenia, wyobraźnia oraz profesjonalizm. Projekt logo powinien być unikalny, nie może naruszać praw autorskich ani przypominać projektu logotypów, które już istnieją na rynku. Oprócz kształtu i rodzaju, logo firmy posiada również barwę. Jej dobór jest również bardzo istotny. Różne kolory odnoszą się do różnych gałęzi przemysłu. Ludzie reagują na kolor i trzeba mieć tego świadomość. Każdy projektant ma swój indywidualny styl, dlatego przed skorzystaniem z usług jakiegoś biura projektowego, należy przejrzeć portfolio. Możemy wówczas zobaczyć charakterystyczne elementy, które stosuje projektant logo, jego styl, inspiracje i umiejętności. Aby projekty logo firmy spełniały nasze oczekiwania, należy przekazać projektantowi maksymalną ilość informacji o naszej firmie, produktach, konkurencji a także dokładny przekaz, jaki ma nieść ze sobą powstające logo. Jeśli są elementy logo, które preferujemy, podobają nam się określone czcionki, palety kolorów lub symbole - należy poinformować o nich projektanta. Dzięki temu będzie mu łatwiej spełnić nasze oczekiwania.

Ciekawy artykuł: Interesujące fakty o projektach katalogów i folderów zobaczysz w tym miejscuPROJEKTOWANIE LOGO FIRMY Dobre projekty logo to podstawa wizerunku firmy. Skuteczne projektowanie logotypu, logo to proces, na który składa się wiele pojedynczych zabiegów, które końcowo mają dać ponadczasowe logo firmy.


powrÓt do listy ARTYKUŁÓW
› identyfikacja wizualna firm

praca praca praca praca praca praca praca praca praca praca praca pracaidentyfikacja wizualna, tworzenie logo
identyfikacja wizualna

Warto poczytać więcej informacji o zasadach budowania, tworzenia dobrego wizerunku dotyczącego twojej marki, twojego przedsiębiorstwa. Warto zauważyć, że ten kto powierzył pieniądze w tworzenie wizerunku swojej marki na początku podjął bardzo dobrą decyzje dla nieplanowanych działań marketingowych w spółce. Czy opłaca się budować nowy wizerunek firmy zapyta ten kto nie zna się na ponadczasowym marketingu przedsiębiorstwa/korporacji.